Bierzmowanie klas ósmych

Drodzy uczniowie!
W tym roku szkolnym przed Wami ważna uroczystość – przyjęcie z rąk księdza biskupa sakramentu Bierzmowania. Stąd moja prośba do Was, o rzetelne i odpowiedzialne przygotowanie się do tego wydarzenia. Sakramenty przyjmujemy w parafii, do której należymy, ale w każdej równie mocno akcentuje się właściwe do nich przygotowanie.
I tak przede wszystkim chcę Was serdecznie zaprosić do systematycznego udziału w niedzielnej Eucharystii. Jest ona centralnym punktem naszego tygodnia i ogromnie ważnym spotkaniem z Jezusem. Odniesienie do Jego Osoby kształtuje nasze życie religijne i jeśli nie spotykam się z Nim na Eucharystii, to ta relacja jest bardzo słaba, a właściwie jej nie ma. Zapraszam również gorąco do systematycznego korzystania z sakramentu Pojednania i Pokuty, poprzez który dostępujemy Bożego Miłosierdzia.

To dwa najistotniejsze elementy, ale oprócz nich będą się również odbywały, w każdej z parafii grupowe spotkania formacyjne, spotkania z księżmi, uczestnictwo w młodzieżowych grupach parafialnych (oaza, ministranci) czy inne jeszcze formy przygotowania do Bierzmowania. Bardzo proszę, abyście uważnie słuchali co dzieje się w Waszych parafiach i korzystali z oferowanych Wam sposobów przygotowania.

Osobom, które należą do parafii św. Katarzyny przekazuję najważniejsze na dzień dzisiejszy informacje:

  1. Piątek 03.09 – godz.18.30 spowiedź św., godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa. Po Mszy św. będą do odbioru deklaracje do bierzmowania, które należy wypełnić i dostarczyć do mnie do 17.09. Na ich podstawie zostaną stworzone grupy formacyjne.
  2. Piątek 01.10 – godz. 18.30 spowiedź św., godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa, na którą zapraszamy serdecznie Was i Waszych rodziców. Po Mszy św. spotkanie dla Was i rodziców z ks. proboszczem oraz przekazanie informacji o składach grup i odpowiedzialnych za nie animatorach.

Oczywiście jednym ze sposobów przygotowania do Bierzmowania jest także udział w katechezie. I tutaj liczę ogromnie na Wasze zaangażowanie i aktywny udział. Mam nadzieję, że nasze spotkania jeszcze bardziej otworzą Was na przyjęcie Ducha Świętego, który pragnie przyjść do Was ze swoimi darami.

Pozdrawiam i do zobaczenia. Iwona Pałasz

Używamy plików cookie do funkcjonowania strony, logowania, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Jeśli akceptujesz naciśnij Accept.
View more
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kim jesteśmy

Adres naszej strony internetowej to: https://zsp1.jastrzebie.pl.

Jakie dane osobiste zbieramy i dlaczego je zbieramy

Komentarze

Kiedy odwiedzający witrynę zostawia komentarz, zbieramy dane widoczne w formularzu komentowania, jak i adres IP odwiedzającego oraz podpis jego przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Zanonimizowany ciąg znaków stworzony na podstawie twojego adresu email (tak zwany hash) może zostać przesłany do usługi Gravatar w celu sprawdzenia czy jej używasz. Polityka prywatności usługi Gravatar jest dostępna tutaj: https://automattic.com/privacy/. Po zatwierdzeniu komentarza twój obrazek profilowy jest widoczny publicznie w kontekście twojego komentarza.

Media

Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem i wgrywasz na witrynę obrazki, powinieneś unikać przesyłania obrazków z tagami EXIF lokalizacji. Odwiedzający stronę mogą pobrać i odczytać pełne dane lokalizacyjne z obrazków w witrynie.

Formularze kontaktowe

Ciasteczka

Jeśli zostawisz na naszej witrynie komentarz, będziesz mógł wybrać opcję zapisu twojej nazwy, adresu email i adresu strony internetowej w ciasteczkach, dzięki którym podczas pisania kolejnych komentarzy powyższe informacje będą już dogodnie uzupełnione. Te ciasteczka wygasają po roku. Jeśli odwiedzisz stronę logowania, utworzymy tymczasowe ciasteczko na potrzeby sprawdzenia czy twoja przeglądarka akceptuje ciasteczka. To ciasteczko nie zawiera żadnych danych osobistych i zostanie wyrzucone, kiedy zamkniesz przeglądarkę. Podczas logowania tworzymy dodatkowo kilka ciasteczek potrzebnych do zapisu twoich informacji logowania oraz wybranych opcji ekranu. Ciasteczka logowania wygasają po dwóch dniach, a opcji ekranu po roku. Jeśli zaznaczysz opcję „Pamiętaj mnie”, logowanie wygaśnie po dwóch tygodniach. Jeśli wylogujesz się ze swojego konta, ciasteczka logowania zostaną usunięte. Jeśli zmodyfikujesz albo opublikujesz artykuł, w twojej przeglądarce zostanie zapisane dodatkowe ciasteczko. To ciasteczko nie zawiera żadnych danych osobistych, wskazując po prostu na identyfikator przed chwilą edytowanego artykułu. Wygasa ono po 1 dniu.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę. Witryny mogą zbierać informacje o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie.

Analiza statystyk

Z kim dzielimy się danymi

Jak długo przechowujemy twoje dane

Jeśli zostawisz komentarz, jego treść i metadane będą przechowywane przez czas nieokreślony. Dzięki temu jesteśmy w stanie rozpoznawać i zatwierdzać kolejne komentarze automatycznie, bez wysyłania ich do każdorazowej moderacji. Dla użytkowników którzy zarejestrowali się na naszej stronie internetowej (jeśli tacy są), przechowujemy również informacje osobiste wprowadzone w profilu. Każdy użytkownik może dokonać wglądu, korekty albo skasować swoje informacje osobiste w dowolnej chwili (nie licząc nazwy użytkownika, której nie można zmienić). Administratorzy strony również mogą przeglądać i modyfikować te informacje.

Jakie masz prawa do swoich danych

Jeśli masz konto użytkownika albo dodałeś komentarze w tej witrynie, możesz zażądać dostarczenia pliku z wyeksportowanym kompletem twoich danych osobistych będących w naszym posiadaniu, w tym całość tych dostarczonych przez ciebie. Możesz również zażądać usunięcia przez nas całości twoich danych osobistych w naszym posiadaniu. Nie dotyczy to żadnych danych które jesteśmy zobligowani zachować ze względów administracyjnych, prawnych albo bezpieczeństwa.

Gdzie przesyłamy dane

Komentarze gości mogą być sprawdzane za pomocą automatycznej usługi wykrywania spamu.

Twoje dane kontaktowe

Informacje dodatkowe

Jak chronimy twoje dane?

Jakie mamy obowiązujące procedury w przypadku naruszenia prywatności danych

Od jakich stron trzecich otrzymujemy dane

Jakie automatyczne podejmowanie decyzji i/lub tworzenie profili przeprowadzamy z użyciem danych użytkownika

Branżowe wymogi regulacyjne dotyczące ujawniania informacji

Save settings
Cookies settings