Dzień Kropki w Przedszkolu

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do pracy twórczej. Każde grupa przedszkolna świętowała Dzień Kropki.
Grupa „Motylków” na zajęciach poznała genezę tego święta. Dzieci wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty.
Grupa „Sówek”, wyruszyła na poszukiwanie kropek, wcześniej poznając możliwości wykorzystania kropek oraz historię powstania nietypowego dnia i jego znaczenie.
Grupa „Żabek” obudziła w sobie zmysł artystyczny tworząc piękne pracę z wykorzystaniem kropek.
Grupa „Biedronek” poznawała różnorodne wykorzystanie kropek poprzez zabawę.
Tego dnia nasz czas w przedszkolu wypełniony był oczywiście kolorowymi kropkami.