Goście z Hiszpanii i Grecji w SP1

W dniach od 30 maja do 3 czerwca gościmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Hiszpanii i Grecji, którzy uczestniczą razem z nami w projekcie Erasmus+.
W poniedziałek powitaliśmy ich w naszych murach specjalnie zorganizowaną galą, w czasie której wystąpiła p. Dyrektor Anita Polnik-Klajn, przedstawicielka Rady Rodziców p. Marzena Wronka oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, prezentujący swoje talenty muzyczne i taneczne. Popołudnie młodzież z zagranicy spędziła w Parku Zdrojowym, biorąc udział w biegach na orientację.
Wtorek, był dniem, w czasie którego goście zwiedzali w czasie wycieczki kopalnię Guido w Zabrzu, zapoznając się z pracą w kopalni. Wieczorem uczniowie naszej szkoły gościli ich w swoich domach na polskiej kolacji.
W środę atrakcją była wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, a w czwartek odbyło się zwiedzanie dawnej stolicy Polski – Krakowa.
Piątek to dzień spotkania z p. Prezydent Anną Hetman w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz gala pożegnalna w sali Ochotniczej Straży Pożarnej Jastrzębie-Górne. 
Bardzo cieszymy się, że mogliśmy gościć uczniów i nauczycieli z Hiszpanii i Grecji w naszej szkole, naszym mieście i kraju. Mamy nadzieję, że zabiorą ze sobą do swoich krajów wiele wspaniałych wspomnień i radości.
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przyjęcie i ugoszczenie uczniów i nauczycieli z zagranicy, serdecznie i gorąco dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji z pobytu naszych gości w Jastrzębiu-Zdroju w kolejnych wpisach.