Konkurs recytatorski w PP7

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszym przedszkolu odbył się  konkurs recytatorski „Wierszykami witamy wiosnę”, zorganizowany przez panią Teresę Wronę i panią Dominikę Biernacką, w ramach innowacji pedagogicznej „Dużym krokiem w świat książek”.
W konkursie wzięło udział 21 uczestników z grupy „Biedronek”, „Żabek”, „Sówek” i „Motylków”.
Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej o tematyce zdrowotnej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas występów na scenie – dzieci wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych wierszach o tematyce wiosennej. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Mariola Zych i pani Anna Kołeczko.
W przerwie zaplanowanej na obrady jury, panie prowadzące przygotowały wesołe pląsy przy muzyce. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
W kategorii grup młodszych:
*Miejsce I – Kalina Kucz grupa „Biedronki”
*Miejsce II – Wojciech Szczepaniak grupa „Żabki”
*Miejsce III – Zofia Szmit grupa „Żabki”
Wyróżnienia otrzymali: Róża Winkler, Maria Bednarczyk, Przemysław Ślusarczyk z grupy „Żabki”.
W kategorii grup starszych:
*Miejsce I- Adam Sieńko grupa „Sówki”
*Miejsce II- Marta Adamczyk grupa „Motylki”
*Miejsce III- Jagoda Kotas grupa „Sówki”
Wyróżnienia otrzymali: Dominika Sitko z grupy „Motylki” oraz Maria Janczura i Michał Biernacki z grupy „Sówki”.
Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.