„Motylki” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

12 kwietnia przedszkolaki z grupy „Motylków” wraz z wychowawcą p. Teresą Wroną wybrały się na zaproszenie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie umiejętności współdziałania oraz utrwalanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas zajęć pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy, pokazała różne książki oraz zwróciła uwagę na zasady korzystania z książek. W trakcie pobytu w bibliotece pani bibliotekarka zaprosiła wszystkie dzieci do zabaw ruchowych oraz przedstawiła „Motylkom” opowieść o Rybaku i Złotej Rybce za pośrednictwem teatrzyku Kamishibai. Ta forma czytania wywodząca się z Japonii bardzo się dzieciom spodobała. Na koniec zajęć dzieci stworzyły swój kolorowy, morski świat. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dziękujemy za poświęcony czas!