Ogólnopolski projekt „Świetliczaki na tropie…przysłów”

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wezmą udział w  ogólnopolskim projekcie edukacyjnym: „Świetliczaki na tropie… przysłów”, którego organizatorem jest Wydawnictwo SUKURS, reprezentowane przez redakcję miesięcznika  „Świetlica w szkole”.

Cele projektu to:

• wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;
  • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
  • działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
  • rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
  • zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Projekt będziemy realizować do końca maja 2024 r. poprzez wykonywanie, w ramach zajęć świetlicowych, co najmniej 12 zadań spośród 30 podanych. Czeka nas wspaniały rok!