Światowy Dzień Wody w klasie 1b

Woda jest bezcennym surowcem, bez którego niemożliwe jest życie. Uczniowie klasy 1 b włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca. W tym dniu dzieci ubrane w kolor niebieski wzięły udział w zajęciach i zabawach przygotowanych z okazji tego święta. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się: gdzie „mieszka” woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego jest ona potrzebna. Poznały też drogę jaką pokonuje woda zanim dostanie się do naszych domów, a także dowiedziały się w jaki sposób mogą ją oszczędzać podczas codziennych czynności. Stworzyły również pracę plastyczną „kropelka” a wychowawczyni miała dla każdego z uczniów niespodziankę- butelkę wody mineralnej.