Tydzień Włoski w „Sówkach”

Dzieci z grupy „Sówki” odbyły podróż do Włoch, podczas zorganizowanego w grupie włoskiego tygodnia, przedszkolaki mogły poznać kulturę, język, sztukę i smaki Italii. Dzieci z grupy „Sówki” w czasie tygodnia Włoskiego, na dłużej zatrzymały się w Florencji zachwycając się sztuką renesansu. Na zakończenie tygodnia Włoskiego zaprosiliśmy do udziału w zajęciach otwartych rodziców, pod czas których zaprezentowaliśmy piosenkę „Fra’ Martino”, nauczyliśmy się tańca „Tarantela”, oraz wspólnie zachwycaliśmy się sztuką Renesansu, tworząc przy tym swoją własną „Mona Lise”.  W czasie Włoskiego tygodnia została wykorzystana wiedza zdobyta przez nauczycieli, którzy aktywnie brali udział w Kursie „Discovering Renaissance Art in Florence” z projektu „Erasmus plus”.