“Wirusoochrona” – akcja dla klas 1-3

W dniach 17-24 lutego nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję informacyjno-edukacyjną zaproponowaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego pt. „Wirusoochrona”. Działaniami zostali objęci uczniowie z klas I-III.
Głównym celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów oraz uświadomienie im jak ważną rolę w zapobieganiu przenoszenia wirusów odgrywa higiena.
Działania przeprowadzone w ramach akcji:
 uczniowie każdej klasy obejrzeli film pt. „Masz tę moc” oraz wzięli udział w mini wykładzie na temat chorób wirusowych. Dzieci dowiedziały się czym są wirusy, jakie choroby powodują i jak odróżnić COVID- 19 od grypy. Bardzo ważnym elementem tej części była dyskusja na temat tego jak zapobiegać chorobom wirusowym,
 ponieważ dzieci najbardziej lubią wyrażać się w sztukach plastycznych, swoją wiedzę przedstawiły w formie ulepionych z plasteliny wirusów, wykonały plakaty „Jak nie dać się wirusom?” oraz zrobiły plakat „Wirusy wśród nas” metodą rozdmuchiwania farby,
 dzieci z klasy trzeciej były pod ogromnym wrażeniem bajki pt. „Jesteś moim bohaterem! O tym jak dzieci mogą walczyć z COVID-19”. Dzięki niej nauczyły się jak mogą pomagać innym w czasie pandemii, a tym samym zostać bohaterami,
 podsumowaniem zajęć był wiersz napisany dla dzieci przez Artura Barcisia o koronawirusie oraz krzyżówka, którą starsze dzieci chętnie uzupełniały,
 młodsi uczniowie utrwalili wiedzę z lekcji w formie kolorowanek,
 dzieci z klas trzecich wykonały zakładki przypominające o zasadach dbania o zdrowie, tak aby nie zarazić się wirusami. Uczniowie podarowali zakładki swoim domownikom, chcąc w ten sposób również im przekazać wszystko czego nauczyły się w szkole,
 zadaniem jakie otrzymały dzieci było opowiedzenie na podstawie przyniesionym z zajęć materiałów domownikom o tym jak należy dbać o siebie i walczyć z wirusami.