Wycieczka kl. 4a i 7a do Krakowa

W dniu 18 maja 2022 roku odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa. W wyjeździe wzięli udział uczniowie klasy 4a oraz 7a wraz z wychowawcami: panią Ireną Stencel i panią Małgorzatą Kluz- Lemańską oraz z opiekunem, panią Iwoną Kisiel.

            Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty na Wawelu, gdzie przewodnik wycieczki zapoznał jej uczestników z bogatą historią Zamku Królewskiego. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć piękne wnętrze Bazyliki archikatedralnej, gdzie znajdują się groby władców i najwybitniejszych polskich wieszczów. Uczestnicy wycieczki podziwiali m.in. grobowiec Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Władysława I Łokietka, czy Anny Jagiellonki.

Po zwiedzeniu wnętrza Katedry Wawelskiej uczniowie mieli możliwość wejścia na wieżę dzwonniczą znanego Dzwonu Zygmuntowskiego, gdzie znajduje się jedenastotonowy dzwon ufundowany przez króla Zygmunta I Starego.

Pod koniec wizyty na Wzgórzu Wawelskim uczestnicy odwiedzili grób tragicznie zmarłej pary prezydenckiej – Marii i Lecha Kaczyńskich.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer do Collegium Maius – najstarszego budynku Akademii Krakowskiej. Następnie uczniowie udali się na Rynek Krakowski, gdzie podziwiali Sukiennice i zwiedzili jeden z najpiękniejszych polskich obiektów sakralnych jakim jest Kościół Mariacki. We wnętrzu kościoła uczestnicy mieli okazję zobaczyć najpopularniejsze dzieło Wita Stwosza – ołtarz mariacki.

Punktualnie o godzinie 13.00 uczniowie wysłuchali hejnału mariackiego.

Po krótkim odpoczynku wszyscy udali się na warsztaty w Żywym Muzeum Obwarzanka, gdzie mieli możliwość zapoznania się z legendarną recepturą tego słynnego, krakowskiego smakołyka oraz wytworzenia własnego wypieku.

            Po wspólnej degustacji grupa udała  się w drogę powrotną do domu. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, poszerzyła wiedzę na temat dawnej stolicy Polski, stanowiąc doskonałe uzupełnienie informacji zdobytych podczas zajęć lekcyjnych z języka polskiego i historii.

Karolina Ligas, uczennica klasy VIIa     

Używamy plików cookie do funkcjonowania strony, logowania, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Jeśli akceptujesz naciśnij Accept.
View more
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kim jesteśmy

Adres naszej strony internetowej to: https://zsp1.jastrzebie.pl.

Jakie dane osobiste zbieramy i dlaczego je zbieramy

Komentarze

Kiedy odwiedzający witrynę zostawia komentarz, zbieramy dane widoczne w formularzu komentowania, jak i adres IP odwiedzającego oraz podpis jego przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Zanonimizowany ciąg znaków stworzony na podstawie twojego adresu email (tak zwany hash) może zostać przesłany do usługi Gravatar w celu sprawdzenia czy jej używasz. Polityka prywatności usługi Gravatar jest dostępna tutaj: https://automattic.com/privacy/. Po zatwierdzeniu komentarza twój obrazek profilowy jest widoczny publicznie w kontekście twojego komentarza.

Media

Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem i wgrywasz na witrynę obrazki, powinieneś unikać przesyłania obrazków z tagami EXIF lokalizacji. Odwiedzający stronę mogą pobrać i odczytać pełne dane lokalizacyjne z obrazków w witrynie.

Formularze kontaktowe

Ciasteczka

Jeśli zostawisz na naszej witrynie komentarz, będziesz mógł wybrać opcję zapisu twojej nazwy, adresu email i adresu strony internetowej w ciasteczkach, dzięki którym podczas pisania kolejnych komentarzy powyższe informacje będą już dogodnie uzupełnione. Te ciasteczka wygasają po roku. Jeśli odwiedzisz stronę logowania, utworzymy tymczasowe ciasteczko na potrzeby sprawdzenia czy twoja przeglądarka akceptuje ciasteczka. To ciasteczko nie zawiera żadnych danych osobistych i zostanie wyrzucone, kiedy zamkniesz przeglądarkę. Podczas logowania tworzymy dodatkowo kilka ciasteczek potrzebnych do zapisu twoich informacji logowania oraz wybranych opcji ekranu. Ciasteczka logowania wygasają po dwóch dniach, a opcji ekranu po roku. Jeśli zaznaczysz opcję „Pamiętaj mnie”, logowanie wygaśnie po dwóch tygodniach. Jeśli wylogujesz się ze swojego konta, ciasteczka logowania zostaną usunięte. Jeśli zmodyfikujesz albo opublikujesz artykuł, w twojej przeglądarce zostanie zapisane dodatkowe ciasteczko. To ciasteczko nie zawiera żadnych danych osobistych, wskazując po prostu na identyfikator przed chwilą edytowanego artykułu. Wygasa ono po 1 dniu.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę. Witryny mogą zbierać informacje o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie.

Analiza statystyk

Z kim dzielimy się danymi

Jak długo przechowujemy twoje dane

Jeśli zostawisz komentarz, jego treść i metadane będą przechowywane przez czas nieokreślony. Dzięki temu jesteśmy w stanie rozpoznawać i zatwierdzać kolejne komentarze automatycznie, bez wysyłania ich do każdorazowej moderacji. Dla użytkowników którzy zarejestrowali się na naszej stronie internetowej (jeśli tacy są), przechowujemy również informacje osobiste wprowadzone w profilu. Każdy użytkownik może dokonać wglądu, korekty albo skasować swoje informacje osobiste w dowolnej chwili (nie licząc nazwy użytkownika, której nie można zmienić). Administratorzy strony również mogą przeglądać i modyfikować te informacje.

Jakie masz prawa do swoich danych

Jeśli masz konto użytkownika albo dodałeś komentarze w tej witrynie, możesz zażądać dostarczenia pliku z wyeksportowanym kompletem twoich danych osobistych będących w naszym posiadaniu, w tym całość tych dostarczonych przez ciebie. Możesz również zażądać usunięcia przez nas całości twoich danych osobistych w naszym posiadaniu. Nie dotyczy to żadnych danych które jesteśmy zobligowani zachować ze względów administracyjnych, prawnych albo bezpieczeństwa.

Gdzie przesyłamy dane

Komentarze gości mogą być sprawdzane za pomocą automatycznej usługi wykrywania spamu.

Twoje dane kontaktowe

Informacje dodatkowe

Jak chronimy twoje dane?

Jakie mamy obowiązujące procedury w przypadku naruszenia prywatności danych

Od jakich stron trzecich otrzymujemy dane

Jakie automatyczne podejmowanie decyzji i/lub tworzenie profili przeprowadzamy z użyciem danych użytkownika

Branżowe wymogi regulacyjne dotyczące ujawniania informacji

Save settings
Cookies settings