Wycieczka klas pierwszych do Krasiejowa

We wtorek 21 maja klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Krasiejowa, by zwiedzić park dinozaurów. Pogoda tego dnia dopisywała, więc wyprawa zapowiadała się interesująco.

Zwiedzanie parku rozpoczęliśmy od „tunelu czasu”, gdzie przeniesiono nas w czasie i przedstawiono historię powstania planety Ziemia i życia na niej. Podczas pokonywania spacerem długiej trasy, mieliśmy okazję podziwiać  różne dinozaury, które żyły w poszczególnych okresach geologicznych. Odwiedziliśmy również oceanarium, gdzie dzięki specjalnym okularom mieliśmy okazję podziwiać prehistoryczne stworzenia morskie. Odwiedziliśmy również pawilon, w którym pod szklaną podłogą oglądaliśmy efekty pracy studentów archeologii Uniwersytetu Opolskiego- odkryte na tym terenie kości dinozaurów. Wiele emocji dostarczył nam również seans w kinie 5D. Niezaprzeczalnie jednak  największą atrakcją był przystanek na placu zabaw. Na koniec zjedliśmy pyszne lody i zakupiliśmy pamiątki oraz wykonaliśmy klasowe zdjęcia z dinozaurem, po czym wsiedliśmy do autokaru.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Jastrzębia. Z pewnością tę wycieczkę możemy zaliczyć do udanych!