Zajęcia otwarte w grupie „Motylków”

W czwartek 30 marca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w grupie „Motylków”. Zaproszeni rodzice zostali serdecznie przywitani przez wychowawczynię, która poprowadziła zajęcia pt. „Wielkanoc w moim domu”.  Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, aktywizowanie oraz integracja rodziców i dzieci podczas wspólnych chwil przedszkolnych. Po przywitaniu oraz tańcu na rozgrzewkę  dzieci wysłuchały opowiadania o Wielkanocy. Wspólnie porozmawialiśmy o tym, co znaczą symbole Świąt Wielkanocnych i nie zabrakło też zabaw ruchowych, do których aktywnie włączyli się wszyscy rodzice.
Dzieci przeliczały pisanki, tworzyły zbiory oraz  wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną „Wielkanocne jajko”. W tym dniu rodzice mogli zobaczyć, jak ich pociechy radzą sobie na co dzień w przedszkolu. Serdecznie dziękuję rodzicom za liczne przybycie do naszej grupy, aktywny udział w zajęciach i zainteresowanie taką formą zajęć.