Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie Ib

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego w klasie I b odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci pod czujnym okiem ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy, nauczyły się również ja należy zachować się  w sytuacji pożaru. Dzisiejsze zajęcia w naszej klasie były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może kiedyś uratować czyjeś życie.