Wielkanocny Konkurs Plastyczny dla klas 4-5 „Kolorowa Wielkanoc”

Serdecznie zapraszam do udziału w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym pt. „Kolorowa Wielkanoc”.
Celem konkursu jest zaznajomienie i utrwalenie wiadomości uczniów o bogactwie tradycji, zwyczajów i symboli wielkanocnych, rozwijanie talentów artystycznych i kreatywności uczniów.
Prace na konkurs mają mieć formę płaską, wykonane powinny być na kartce technicznej formatu A4.
Technika wykonania pracy jest dowolna (rysowanie kredkami, pastelami, malowanie farbami, wycinanka, wydzieranka, kolaż, itp.)
Tematem pracy są wszystkie tradycje, symbole i zwyczaje związane ze świętowaniem Wielkanocy (zarówno świeckie, jak i religijne), można przedstawić na jednej pracy wiele z nich.
Jury przy ocenianiu pracy będzie brało pod uwagę następujące aspekty:
– zgodność pracy z tematem,
– kreatywność w podejściu do tematu,
– barwność pracy
– samodzielność wykonania.
Prace można przynosić do 5 kwietnia do p. katechetki. Wyniki zostaną ogłoszone po Świętach Wielkanocnych.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a wszyscy uczestnicy otrzymają ocenę celującą z religii (osoby nie uczestniczące w zajęciach z religii – ocenę celującą z plastyki) oraz pochwałę z zachowania za udział w konkursie.
Iwona Pałasz