ZSP1 bierze udział w akcji „Szkoła pamięta”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 i Publicznego Przedszkola nr 7, zachęceni przez Ministerstwo Kultury i Nauki, włączyli się w akcję „Szkoła pamięta”, podjętą dla upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. W ramach tego przedsięwzięcia odwiedzili parafialny cmentarz przy sanktuarium Bożej Opatrzności, gdzie uczcili pamięć poległych powstańców oraz więźniów obozu koncentracyjnego, którzy zginęli na terenie naszego osiedla w czasie II wojny światowej. Zapalając znicze na ich grobach i przypominając sobie ich patriotyczną postawę oraz męczeństwo pielęgnowali pamięć o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy byli związani z historią naszego regionu i społeczności.